Meble z drugiej ręki

Marzy Wam się dom wyposażony w piękne, wygodne meble, które w dodatku posiadałyby własną niepowtarzalną duszę? Warto zainwestować w meble „po przejściach”! I choć wydawać by się mogło, że stare meble to od razu antyki a renowacja kosztuje zbyt wiele, w rzeczywistości nie jest tak źle! Wystarczy pomysłowość, cierpliwość i odrobina szczęścia, by odnaleźć naprawdę świetne meble w atrakcyjnej cenie. Od czego można zacząć? Przede wszystkim od projektu!

Nie chcecie by Wasze mieszkanie było zagracone ale zależy Wam, na tym by meble były oryginalne? Najpierw określcie więc dokładnie jaki efekt chcielibyście uzyskać – połączenie nowoczesności i starych mebli też może wyglądać zachwycająco! Ja zaczęłam od poszukiwań w najbliższym otoczeniu. Zawsze marzyłam o drewnianym, okrągłym stole w salonie. Nie koniecznie by kłaść na nim obrus – zawsze podobały mi się tego typu stoły. Siadając przy nic wraz z bliskimi czujecie się po prostu lepiej. Koliste kształty wprowadzają dobrą atmosferę, harmonię i piękno. Znalazłam więc taki stary stół w domu mojej babci. Oczywiście nie odważyłam się zabierać go od tak. Jakoś smutno jest pozbawiać stare, niezamieszkane już domy ich wyposażenia. Tych rzeczy, przy których siedzieli kiedyś nasi bliscy. Sama jako dziecko uwielbiałam chować się pod tym stołem i obcinać obrusy nożyczkami 🙂 Podobnie zresztą moi kuzyni. Nie mogę więc – bez ich wiedzy zabierać takich żywych świadectw przeszłości.

w600qwrq

Tak czy inaczej: to, co na strychu już zostało skazane na zniszczenie – stara toaletka, lustro oprawione w drewno czy szafka na klucze. Takie stare meble można reanimować i samemu odnowić! Ja postanowiłam również wymienić okna w mieszkaniu (tu raczej renowacja nic nie pomoże) wybrałam więc  okna PCV Kraków (tu je zobaczycie: www.okna.fronton.pl) ale takie, które można dobrać specjalnie – moje ramy maja imitować drewno. Uwielbiam połączenia drewna ze szkłem lub metalem.  To mój pomysł na mieszkanie. A swoją drogą przydałoby się zafundować sobie i tym czterem kontom jakiś całościowy lifting!

REKLAMA: zobacz gotowe do zamieszkania mieszkania Kraków www.fronton.pl