Projekt budowlany w Kazaniu

projektOryginalny projekt budowlany będzie zrealizowany w odległym Kazaniu. Kazań jest stolicą republiki Tatarstanu. Republika oddalona jest około 800 km w kierunku południowo-wschodnim od Moskwy i znajduje się między rzekami Wołga i Kama. Tatarstan dysponuje dużymi zasobami ropy naftowej i gazu ziemnego. Dzięki temu może na przykład inwestować w tworzenie nowych projektów architektonicznych.

To liczące ponad milion mieszkańców miasto będzie miało zespół budynków, które ze względu na swoja formę będą chętnie oglądane, podziwiane i komentowane. Bank Narodowy i Biblioteka to mają być kunsztowne wizytówki nowoczesnej architektury Tatarstanu.

Projektowanie architektoniczne reprezentacyjnych budynków to zawsze jest wysoko postawiona poprzeczka dla architekta. I tak jest właśnie w przypadku budynków mających powstać w tatarskim Kazaniu.

Autorem szkicu budynków jest holenderski architekt Erick van Egeraat, którego projekt wygrał w konkursie. Holenderski architekt w czasie pracy nad projektem musiał odpowiednio wkomponować nowe bryły w przestrzeń miasta. Urzekające swoją finezją budynki będą otoczone drzewami i krzewami.

Programy do projektowania dają możliwość wizualizacji projektów. I pewnie z takiej możliwości korzystał także Erick van Egeraat.

Polecamy również poczytać o świadectwach energetycznych: www.gsenergia.pl/8/swiadectwo_energetyczne/