Bezpieczne kupno nieruchomości

Mieszkanie własnościowe jest spełnieniem marzeń wielu osób – szczególnie tych młodych, którzy chcą się usamodzielnić i zacząć własne, niezależne życie. Jednak czasami własne M może okazać się problemem – zwłaszcza, gdy kupiliśmy je nie uważając na kruczki i samych pośredników sprzedaży. Uwaga i czujność wskazana jest zarówno gdy chcemy kupić mieszkanie jak również gdy je sprzedajemy. By nie stracić na całej transakcji musimy nie tylko uzbroić się w czujność, ale również dokształcić!

Zalecane jest raczej szukanie i sprzedawanie nieruchomości za pośrednictwem wykwalifikowanych firm. To nie tylko gwarancja, że kupione przez nas mieszkanie będzie wolne od zadłużeń, ale będzie miało również dokładnie sprawdzoną hipotekę oraz sprawdzone zostanie to, czy ktoś inny może jeszcze rościć sobie prawo do nieruchomości. I choć dziś mieszkania  kupuje się znacznie bezpieczniej niż kiedyś, i tak należy uważać. Szczególnie przy załatwianiu spraw finansowych i formalnych. Kupując mieszkania od dewelopera nie musimy się obawiać, że zaniechamy jakiegoś obowiązku prawnego po kupnie lub sprzedaży mieszkania. Pośrednicy i deweloperzy mają bowiem obowiązek poinformować nas, o tym co powinniśmy zrobić. Bardzo często o takich obowiązkach informuje nas notariusz podczas spisywania Aktu własności.

 Mieszkania deweloper [Fronton.pl –  Kraków] to jedne z najbezpieczniejszych form nieruchomości pod względem prawnym. Mamy pewność w tym przypadku, że nie kupimy mieszkania z lokatorem i że hipoteka jest bez zarzutu. Nie warto również przeprowadzać transakcji kupna  i sprzedaży to sposób mający na celu zataić przed odpowiednimi jednostkami taką sprzedaż. Unikanie podatków może bowiem skończyć się dla nas bardzo źle.

Dziś w dobie kryzysu mieszkania sprzedają się nieco gorzej. Widać, że bardziej opłaca się na przykład wynajem lokali użytkowych niż sama sprzedaż nieruchomości.

REKLAMA – kurspilotawycieczek.com.pl

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *