Ciepła atmosfera domu

Z czym kojarzy Wam się prawdziwy domowy klimat? Pewnie każdemu z czymś innym, bardzo często z własnym, rodzinnym domem, który staje się symbolem arkadii. Każdy, kto tworzy własny dom, chce by był miejscem idealnym dla dzieci. A nie jest to proste. Wytworzenie prawdziwej, ciepłej atmosfery, bezpiecznej i funkcjonalnej przestrzeni, która może służyć wszystkim domownikom wymaga wiele pracy i namysłu.   Ja chciałabym stworzyć nowoczesny ale przytulny dom, który zapraszać będzie swoim ciepłem. Nie ukrywam, że zależy mi szczególnie na funkcjonalności i łatwości ogarnięcia tej przestrzeni.

Nie warto otaczać się wieloma przedmiotami, które później tylko przeszkadzają w codziennej pracy i utrudniają sprzątanie. Osoby, które mają dzieci doskonale wiedzą jak wiele zamieszania robią wszystkie, zbędne przedmioty. Warto więc wybierać elementy wyposażenia z rozmysłem. Idealnym rozwiązaniem są przedmioty wielofunkcyjne – na przykład lampy, które mają regulowaną jasność czy barwę światła –  na przykład Lampy ideal lux (takie jak te: elektrodom.info)  mogą znakomicie sprawdzić się zarówno w kuchni, łazience jak i dużym pokoju – mogą zarówno dawać przytłumione światło jak również jasne i pozwalające na pracę.

I choć chciałabym by w moim nowym domu był nowoczesny wystrój, chyba nigdy nie przyzwyczaję się do nowoczesnych materiałów wykorzystywanych w meblarstwie – choćby takich jak stal. Ja natomiast uwielbiam wręcz stylizowane meble z drewna. Osobiście wydaje mi się, że to właśnie drewno nadaje przestrzeni tej wyjątkowej atmosfery. I nie chodzi mi o monumentalne komody czy rzeźbione meblościanki. Raczej proste i piękne przedmioty, które nie przytłaczają swoimi gabarytami.

I choć sama się z siebie czasem śmieję, muszę przyznać się, że uwielbiam to co modne było w latach dziewięćdziesiątych – czyli wszelkiego rodzaju drewniane panele i boazerię 🙂

REKLAMA: Zobacz najtańsze mieszkania deweloper -www.fronton.pl