Czy fastfoody muszą być niezdrowe?

Lubisz jeść dania fast food i masz z tego powodu wyrzuty sumienia? Martwisz się, że zajadając ulubione smakołyki takie jak pizza, kebab, frytki i hamburgery, szkodzisz swojemu zdrowiu i figurze? Przestań się zamartwiać! Tak zwane „dania typu fast food”,  wcale nie muszą być niezdrowe i tuczące.

Trzeba tylko kupować je w odpowiednich miejscach, albo przyrządzać samodzielnie w domu. Na temat dań typu fast food krąży wiele nieprawdziwych mitów – pora je obalić.

Mit numer jeden: pizza jest niezdrowa. To nieprawda! Pizza to cienkie ciasto drożdżowe z dodatkami. To właśnie rodzaj i ilość dodatków decyduje o kaloryczności i wartości odżywczej pizzy. Dlatego, na przykład pizza wegetariańska (z dużą ilością warzyw), jest bardzo zdrowa! Co prawda, z kolei pizza z ogromną ilością roztopionego żółtego sera, jest tucząca, ale pamiętajmy, że żółty ser jest źródłem białka i wapnia.

Mit numer dwa: frytki muszą być przesiąknięte tłuszczem. Owszem, tradycyjnie smaży się frytki w głęboki oleju. Jednak, można także zrobić ich lżejszą, odtłuszczoną wersję w piekarniku. Frytki z piekarnika możesz zrobić nie tylko w swojej własnej kuchni- serwuje je także wiele restauracji i barów szybkiej obsługi.

Mit numer trzy: burgery to „puste kalorie”. Burgery są doskonałym źródłem białka. Jednak aby były zdrowe, powinny być odpowiednio przyrządzane. Jeżeli chcesz zjeść nieprzesadnie tłuste, doskonale wysmażone burgery, powinieneś wybrać się do Krakowa i odwiedzić tamtejsze słynne, renomowane smażalnie steków.

Najwięksi smakosze twierdzą, że burgery w Krakowie nie mają sobie równych!