Czy kupowanie wyprawki ma znaczenie dla samopoczucia kobiety?

Zarówno ciąża, jak i oczekiwanie dziecka to jeden z najpiękniejszych okresów w życiu kobiet. Niektóre z nich na długo przed porodem starają się przygotować niezbędną wyprawkę dla dziecka, wybierając często kocyk z MINKY oraz ochraniacz na łóżeczko. Bardzo przydatna w zestawie jest także poduszka do wózka Minky.

Dziewięć miesięcy to wystarczająco dużo czasu, żeby kobieta mogła zadbać o przygotowanie siebie do porodu nie tylko pod kątem fizycznym, ale także psychicznym. Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie komfortu psychicznego w czasie ciąży jest poddanie się wszechogarniającej radości z powodu perspektywy zostania matką.

Troska o ciało natomiast to nie tylko zabiegi pielęgnacyjne, zapobiegające powstawaniu rozstępów, ale także wykonywanie ćwiczeń, dzięki którym poród będzie dużo łatwiejszy. Każda kobieta w ciąży powinna mieć ponadto świadomość, że musi przestrzegać odpowiedniej diety, nie tylko ze względu na swoje zdrowie, ale również dla dobra dziecka. Nie trzeba jeść za dwoje – to mit.

W przypadku wielu kobiet komfort psychiczny zapewnia im wczesne przygotowanie niezbędnych akcesoriów dla malucha, takich jak chociażby kocyk z MINKY czy ochraniacz na łóżeczko. Jeżeli przynajmniej część wyprawki zostanie kupiona, to prościej jest później ją uzupełniać, mając świadomość, że dokonywanie wyboru wcale nie jest taką prostą sprawą.

Każdej kobiecie, która będzie po raz pierwszy rodziła może towarzyszyć lęk i wynikające z niepewności obawy. Panika pierworódki bierze się przede wszystkim z nieświadomości.

Zobacz też: Kocyk z Minky | Senna Sówka