Czym są męskie pantofle?

Buty wizytowe, czółenka, szpilki, botki, kalosze, kozaki, sandały, klapki i wiele wiele innych to tylko kropla w oceanie przykładów różnych typów butów. Znacznie więcej rodzajów występuje w obuwiu damskim, ze względu na naturalne predyspozycje kobiet do większych zakupów i dbałości o dobór odpowiednich butów. Z kolei mężczyźni częściej stawiają na jakość i wygodę niż zróżnicowanie, dlatego obuwie męskie zwykle można sprowadzić do kilku najważniejszych typów.

Jednak i wśród osobników płci brzydszej znajdziemy chętnych na różne modele butów, w tym na pantofle. Pierwsze skojarzenie na myśl o męskich pantoflach to miękkie domowe kapcie, w które każdy zmęczony po ciężkim dniu mężczyzna wsuwa swoje obolałe stopy. Takie pantofle dają ukojenie po godzinach chodzenia w twardych oraz mniej wygodnych butach. Nie wymagają sznurowania, zwyczajnie wystarczy włożyć w nie stopę i rozkoszować się dotykiem ich milutkiego materiału. Zwykle mają stonowane kolory i charakteryzują się przede wszystkim wygodą.

Innym rodzajem domowych pantofli są skórzane kapcie. Najczęściej można się z nimi spotkać na południu kraju, bowiem jest to typ obuwia niezwykle popularny wśród górali. Nie są tak miękkie i ciepłe, a przy chodzeniu czasami w drażniący sposób skrzypią. Mimo to mają swój urok i są trwalsze. Wytrzymają na pewno dłużej niż zwykłe marketowe, materiałowe kapcie. Wśród nich panuje także większe zróżnicowanie w zakresie modeli. Każda para może mieć zupełnie inne wzorki wycięte na przedzie, dzięki czemu buduje się ich indywidualność i wyjątkowość. To także przyjemna i praktyczna zarazem pamiątka z wycieczki w góry.

A co jeśli powiem, że sprzedażą pantofli męskich zajmuje się też sklep oferujący markowe obuwie włoskie Italbut? Brzmi jak bluźnierstwo, ale tylko pozornie. Pod nazwą pantofle męskie kryje się bowiem także rodzaj butów wizytowych. Zwykle brązowe lub czarne, wykonane z wysokiej jakości materiałów, najczęściej skórzane. Znajdują się w ofertach większości renomowanych firm, produkujących buty o bardzo wysokim standardzie. Takich butów z pewnością nie założy wykończony pracą mężczyzna, a i dbałość o nie zdecydowanie będzie się różniła od uwagi poświęconej domowym kapciom.

Choć pantofle męskie potocznie kojarzą się przede wszystkim z domowymi kapciami, należy uważać z przypisywaniem tej nazwy jedynie im. Tak jak w przypadku kobiet pantofelki to eleganckie buciki, tak i w obuwiu męskim mogą oznaczać drogie i wysokiej jakości buty. Tak czy inaczej stanowią one nieodłączny element życia każdego mężczyzny.