Dekoracja pokoju dziecinnego!

Niemowlaki potrzebują dużo snu, a rodzice potrzebują chwile odpoczynku i relaksu. Dzieci muszą czuć się w swoim pokoju przytulnie. Jeżeli planujesz remont pokoju swojego niemowlaka postaram ci się w tym pomóc. Remont pokoju dziecka przeważnie sprawia nam bardzo dużą przyjemność. Możemy wtedy wykazać się wtedy dużą kreatywnością.

Podstawową rzeczą w remoncie pokoju dziecka jest jego malowanie. Najlepiej do tego wykorzystać jasne kolory (biały, niebieski, miętowy). Kolor ścian jest bardzo ważny, ze względu na psychologię koloru. Warto mieć na uwadze, że według badań przeprowadzonych przez Uniwersytet A. Mickiewicza w poznaniu wiadomo, że dzieci nie widzą pastelowych kolorów. Kolor biały jest do tego odpowiedni, bo uspokaja naszego malucha.

Jeżeli już ściany są pomalowane, pora zabrać się za dekorację. Większość czasu nasz maluch będzie spędzał w łóżeczku, a więc tutaj się zatrzymamy. W łóżeczku oprócz pościeli powinny znaleźć się jakieś maskotki, które sprawiają, że nasze dziecko czuje się bezpieczniej. Jest kołderka, są maskotki, to co jeszcze? Jeżeli jest to dziewczynka dobrym rozwiązaniem będzie baldachim do łóżeczka. Przy wyborze baldachimu trzeba się kierować paroma wariantami. Po pierwsze ważne jest mocowanie, powinno być solidne i proste do zamontowania. Po drugie tkanina z którego narzuta jest wykonana, nie może być bardzo podatna na kurz. Po trzecie ważna jest łatwość ściągnięcia, ponieważ dosyć często będziemy to zdejmować, by ściągnąć tkaninę do prania.

Zobacz więcej: Kołdra dla dziecka | Szwalniasnow.pl