Dobroczynne działanie produktów z konopi

Choć produkty z konopi mają w naszym kraju niesłusznie złą sławę, pojawiają się coraz liczniej różnorodne preparaty z niej produkowane. Oczywiście w legalnym obrocie w sklepach zielarskich nie znajdziemy produktów zawierających substancje psychoaktywne, są to produkty bezpieczne, pochodzące z legalnych, kontrolowanych upraw.
Modna ostatnio stała się herbata konopna, która ma szereg dobroczynnych, prozdrowotnych właściwości. Wśród pozytywnych aspektów działania herbaty konopnej wymienia się kojące, regulacyjne działanie na przewód pokarmowy, zwalczanie migrenowych bóli głowy, zaburzeń snu. Dodać przy tym należy, że herbata konopna zawiera szereg witamin oraz białko, dzięki czemu pomaga w regeneracji, wspomagając organizm w trakcie długotrwałej kuracji.

olej konopny cbd
Wybierając herbatę konopną zwróćmy uwagę na wysoką zawartość CBD, jest to co prawda substancja „spokrewniona” chemicznie z THC, czyli substancją odpowiadającą za odurzające działanie konopi, ale o zgoła innym działaniu, To m.in CBD wpływa na regulację snu, a szeroko zakrojone badania udowadniają skuteczność tej substancji w ograniczaniu liczby napadów padaczkowych. W konopiach znajdziemy również kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6, o właściwościach których nie trzeba już nikomu przypominać.
Herbata konopna ma specyficzny, dla wielu osób znakomity smak, ale równie dobrze możemy ją zastąpić substancją określaną jako olej konopny czy też olej cbd. Oczywiście znajdziemy w nich te same substancje co w naparze. Badania nad substancjami zawartymi w tej roślinie nadal trwają, od lat upatruje się w niej rozwiązania kwestii leku na raka.

Informacje zawarte w artykule udzielili pracownicy sklepu internetowego wokolnatury.pl