Drewno i kamień

Jednym z najmodniejszych materiałów wykorzystywanych obecnie w wystroju wnętrz jest kamień – surowa cegła, kamienne blaty i podłogi czy płytki (zarówno te podłogowe jak i ścienne) idealnie pasują do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz. Kamień jest uniwersalnym materiałem – pozwala stworzyć różne stylizacje, dlatego też zastosowanie znajdzie w niemal każdym wnętrzu. I nie koniecznie będzie sprawiał wrażenie chłodnego. Dzięki połączeniu na przykład z drewnem,  stanie się oryginalną ozdobą, która nie będzie już potrzebowała żadnego dopełnienia.

Decydując się na użycie tego materiału we własnym domu, warto poszukać dobrej firmy sprzedającej kamienne materiały do wystroju. Dobry materiał jest przecież gwarancją tego, że będziemy mogli cieszyć się nim przez lata. Wchodząc na kamień naturalny – www.sklep.stoneo.pl znajdziemy gotowe realizacje takich produktów jak kominki czy fontanny. Jednak największą popularnością cieszą się kamienne wanny. Dobrze wykonana wanna może służyć jeszcze naszym dzieciom i wnukom. Jednak by mieć taką wannę we własnej łazience, trzeba słono zapłacić – zazwyczaj jest to kilkanaście tysięcy złotych. Wiele zależy tu również od samego materiału i wyglądu kamienia. Oryginalna tekstura, kolorystyka i kształt to sedno całego projektu.

Obecnie bardzo wiele osób decyduje się na zastosowanie naturalnych, surowych materiałów – innym, najbardziej klasycznym jest oczywiście drewno. Dziś jednak wolimy to, które jest jak najmniej obrobione. Oczywiście ważna jest impregnacja i zabezpieczenie przed niszczeniem – pniaczki, gałęzie czy kora znajdują zastosowanie jako stoły, pułki czy nawet meble łazienkowe. Duże wrażenie robią meble stworzone z połączenia drewna i kamienia – to najczęściej stoły, stoliki kawowe czy ławy. Znalezienie takich mebli w typowym sklepie nie jest jednak łatwe – zazwyczaj takie okazy robione są na zamówienie lub znaleźć je można w komisach meblowych. Warto inwestować w wyjątkowość – to pamiątka na wiele lat!