Dusza i dom

Marzy Wam się dom z duszą? Taki w którym można się poczuć naprawdę bezpiecznie, i który posiada niezwykłą, prawdziwie niepowtarzalną atmosferę? Ciężko określić co ją determinuje – jednak najbardziej wyjątkowe są domy, które mają swój wiek. A stare domy – bez względu na to jak bardzo zostały by odświeżone mają w sobie to coś, co sprawia, że stają się wyjątkowe. Zazwyczaj określa się to jako aurę lub duszę. I nie da się jej podrobić w żaden sposób. Niektórzy twierdzą, że o sile i niezwykłości tych domów świadczy ich wystrój – meble stylizowane na te z ubiegłej epoki, użycie drewna zamiast sztucznych materiałów i tym podobne. Jednak nawet jeśli w naszych pokojach mieszczą się kominki stylowe [sklep.stoneo.pl] nie liczmy na to, że będzie on tak wyjątkowy jak dom naszych dziadków.

Czasem spotykamy się z domami, których wystrój przypomina wnętrze kancelarii notarialnych czy prawniczych. Ciężkie lampy kryształowe [www.elektrodom.info]e, masywne meble i grube zasłony – i oczywiście nieskazitelny porządek. Tam nie ma miejsca na nic przypadkowego. Co podoba się niektórym osobom w tego typu pomieszczeniach? Być może to, że kojarzą się właśnie z jakimiś wartościami – zarówno tymi finansowymi jak i mentalnymi. Tradycja, klasyka, drogocenność i szlachetność.

Jednak dla dużej części osób jest to przesadny snobizm i chęć „pokazania się”. Najczęściej nowo wykupione mieszkania od dewelopera urządzane są w stylu bardziej nowoczesnym. Obecnie na topie są na przykład panele, które imitują takie materiały jak kamień, cegły czy drewno. Często bawimy się również barwami i kolorystyką. Łagodne beże i brązy przełamywane są znacznie cieplejszymi kolorami a szarości łączą się tu z intensywną czerwienią. Prawda jest taka, że każdy dom nabiera swojego charakteru z wiekiem!