Dziecko w domu

Bezpieczeństwo w domu jest najważniejszą rzeczą, o jaką powinniśmy zadbać zwłaszcza gdy mamy małe dzieci, które zaczynają być ciekawe świata i wejdą wszędzie. Nie ma więc mowy o wystających kantach stołów, niebezpiecznych przedmiotach (a w zasadzie w takiej sytuacji każdy z przedmiotów może być niebezpieczny – wazon, kwiaty, ozdobne figurki) i niedomykających się szafkach. Jeśli szykujemy się na przyjście na świat dzieciątka, cały dom powinien być dokładnie przystosowany. Nie ma tu miejsca na najmniejsze niedopatrzenia.

Przede wszystkim należy zadbać o to, by nic niebezpiecznego nie znalazło się w zasięgu dziecka. Ważne są również odpowiednie sprzęty i wyposażenie wnętrza. I przede wszystkim zdrowe środowisko. Nie powinniśmy bagatelizować tak ważnych rzeczy jak chociażby   materace, od których zależy zdrowie naszych dzieci. Maleństwo które spędza przecież w łóżeczku, czy w wózku większość czasu musi mieć odpowiednio dopasowany materac, by mogło odpowiednio się rozwijać. A jeśli mamy w salonie   kominki stylowe [www.sklep.stoneo.pl] też nie będziemy mieli z nich pożytku przez dłuższy czas. Ogień i dzieci to zawsze bardzo duże problemy.

Nie warto kupować tanich zabawek z niepewnych źródeł, może okazać się, że są dla naszego maleństwa wręcz niebezpieczne. Gdy na świat przychodzi maleństwo trzeba stworzyć mu odpowiedni klimat do rozwoju. Problemem może być też obecność zwierząt domowych. Rybki czy świnki morskie nie sprawiają wprawdzie problemu – jednak gdy w naszym domu od lat mieszka kot czy pies ciężko jest zrezygnować z jego towarzystwa, w końcu to domownik. Oczywiście nie możemy dać się zwariować – zwierzę powinno przyzwyczaić się do dziecka, jednak nigdy nie możemy zostawiać go samego z dzieckiem. Pamiętajmy o tym, że nasze maleństwo może być również uczulone na sierść. Przez pierwszy rok życia powinniśmy ograniczyć kontakt dzieci i zwierząt do minimum.