Jak w niebanalny sposób ożywić swoją kuchnię?

Od dawna już kuchnia nie jest pomieszczeniem, do którego wstęp ma tylko pani domu, i które służy wyłącznie pracom kuchennym. Dziś stanowi ona integralną część każdego mieszkania, powinna zatem być miejscem reprezentatywnym, eleganckim i przyjemnym, by można było miło spędzać w niej czas wspólnie z rodziną lub przyjaciółmi. Nie potrzeba wielkich sztuczek, by kuchnia mogła oczarować każdego gościa, który niespodziewanie wpadnie do nas na kawę i ciasto – wystarczą kolorowe panele szklane z realistyczną fototapetą!

Panele szklane do kuchni wykonywane są na odpowiednio grubym 4 lub 6mm szkle hartowanym. To specjalne szkło, które odporne jest na zarysowania, drobne uszkodzenia mechaniczne, a także na agresywne środki czyszczące. Oznacza to, że nie potrzeba używać specjalnych środków do czyszczenia i pielęgnacji paneli, by mogły one zachować swój piękny blask. Od spodu drukowana jest na nich metodą UV wybrana przez klienta fototapeta, którą następne zabezpiecza się od dołu. Metoda ta jest uznawana za najnowocześniejszą w tej branży. Zapewnia odpowiednie nasycenie barw, płynne przejścia między kolorami oraz głęboką czerń. To bardzo ważne cechy odpowiadające za trwałość nadruku i jego realistyczny wygląd.

Aby panele szklane do kuchni pasowały koncepcyjnie do koloru i faktury mebli, a także pozostałych ścian, warto wybrać motyw przewodni ściany między blatem roboczym a szafkami wiszącymi. Te najpopularniejsze to na przykład Nowy Jork nocą, zachód słońca, rajska plaża nad błękitną laguną, motywy tygrysów, kotów, psów, biedronek, a także najróżniejszych kwiatów i krajobrazów. Wybór jest doprawdy ogromny – warto zastanowić się nad wymarzoną kolorystyką i na tej podstawie wybrać konkretny motyw przewodni do swojej kuchni – na przykład zachód słońca jako idealne tło do kremowych mebli.

Zobacz więcej: Axitech | Panele szklane