Klimat i aura domu


Co właściwie kryje się za powiedzeniem „czuć się jak w domu”? Każdy odpowie na to pytanie za pewne inaczej. Najważniejsze jest jednak to, że jest to właściwie jedyne nasze własne miejsce na ziemi, w którym możemy czuć się w pełni bezpiecznie i komfortowo. Gdy decydujemy się na opuszczenie rodzinnego gniazda i stworzenie własnego domu, najważniejszy staje się wybór odpowiedniego miejsca. A musi ono mieć nie tylko odpowiedni metraż i wystrój, ale i duszę!
Co składa się na ową aurę i klimat? W zasadzie nie wiadomo – to składowa wszystkich elementów. W tym lokalizacji. To, w jakiej okolicy mieszkamy, jaki mamy widok z okna, na który patrzymy codzienne po przebudzeniu, ma niebagatelne znaczenie dla naszego życia i jego komfortu. Młodzi ludzie preferują oczywiście lokalizację tuż przy centrum. I tak na przykład w Krakowie najbardziej pożądanymi miejscami do życia są mieszkania Grzegórzki czy mieszkania Kazimierz. Bliskość centrum oraz wszystkich najważniejszych linii komunikacyjnych jest bardzo istotna. Wraz z wiekiem raczej wolelibyśmy zamienić mieszkania Kraków centrum na cos bardziej ustronnego i cichego. Chyba, że są to apartamenty nad Wisłą lub mieszkania Kraków śródmieście które umożliwiają szybki dostęp zarówno do centrum miasta jak i do miejsc rekreacji i wypoczynku na nadwiślańskich bulwarach.
I choć nie jesteśmy skłonni do częstego zmieniania miejsca zamieszkania i tak robimy to chętniej niż nasi rodzice czy dziadkowie. Nie przywiązujemy się tak do miejsc i jesteśmy bardziej mobilni. Zmiana miejsca zamieszkania nie jest dla nas tak dużym problemem i przeżyciem. Mimo tego stworzenie domu z klimatem i duszą ma dla nas duże znaczenie. Lubimy otaczać się przedmiotami i rzeczami, które składają się na cały wystrój i przypominają nam o własnym domu – chyba, że jest to minimalistyczny wystrój – chłodny i zdystansowany.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *