Liczne odmiany róż

Róże są najbardziej popularnymi kwiatami, które kojarzą się wielu osób z gorącym uczuciem. Czerwona róża to symbol miłości i pożądania, ale także źródło niesamowitego zapachu i widoku dla oka. Wyróżnia się wiele gatunków tego szlachetnego kwiatu.

Jedną z nich są róże okrywowe,które są łatwe w uprawie nie potrzebują za wiele pielęgnacji, a do tego są oporne na mróz. Wystarczy raz do roku usunąć chore i uszkodzone pędy, ale nie potrzeba jakiś dodatkowych radykalnych cięć. Nie trzeba jesienią usuwać przekwitłych kwiatów, ponieważ róże okrywowe mają wtedy liczne koralowe owoce, które same w sobie są już ozdobą. Dodatkowym plusem jest to, że odmiana ta jest o wiele bardziej od innych róż odporna na choroby.

Inną odmiana są róże parkowe (http://hyzowie.com/18-roze-parkowe), które odznaczają się silnym wzrostem oraz obfitym kwitnieniem. Mają one także niewielkie wymagania, więc potencjalni hodowcy powinni być z tego faktu zadowoleni. Jak sama już nazwa wskazuje, róże parkowe świetnie sprawdzą się do sadzenia w parkach i dużych ogrodach. Niektóre z nich mogą być nawet wykorzystane jako róże pnące. Ich nowsze odmiany mogą kwitnąć przez całe lato, a ich kwiaty są duże, pełne lub półpełne.

Róże rabatowe natomiast są niskie i obficie kwitnące. Sprawdzą się na ogrodowych rabatach oraz do uprawy w pojemnikach. Są to krzewy, które bardzo długo kwitną, a ich liczba kwiatów jest bardzo duża i o różnorodnym kształtach. Niestety minusem jest fakt, że często nie posiadają żadnego specjalnego zapachu. Są one dość odporne na mróz, długowieczne oraz odporne na choroby. Róże rabatowe lubią słoneczne stanowiska, dobrze nawożoną glebę o umiarkowanej wilgotności.