Marzenia o domu idealnym

Własny dom to Wasze największe marzenie? Niestety taka inwestycja jest jedną z największych i najtrudniejszych do osiągnięcia przez całe nasze życie. Jednak wyobraźmy sobie, że oto właśnie staliśmy się właścicielami własnego, przestronnego domu z tarasem, podjazdem i pięknymi schodami wejściowymi. Dom to jednak nie jest jednorazowa inwestycja – przez cały czas trzeba pracować wokół niego, by za kilkanaście lat nie wyglądał jak zaniedbana ruina.

its-a-cats-life-1_l

Na szczęście obecnie posiadamy materiały, które są nie tylko trwałe, ale i piękne – pozwalają nam spokojnie, przez lata cieszyć się pięknem, i ciepłem domu. Wyobraźcie sobie tylko podjazd wyłożony marmurkową kostką brukową… Oryginalną i szlachetną. Jeśli kostka kojarzy Wam się tylko z nierównymi chodnikami, jesteście w dużym błędzie! Nowoczesne brukarstwo to znacznie więcej niż toporne, ostre geometryczne wzory. Obecnie możemy zamawiać bardzo różnorodne materiały, które znakomicie nadadzą się na wyłożenie zarówno podjazdu, tarasu, schodów jak i ogrodowych ścieżek (zobaczcie sami jak wygląda taka kostka brukowa -Kraków mk-bruk.pl).

Wytrzymałość tego typu materiałów jest bardzo duża. Kostka, która dostępna była na naszym rynku kilkanaście lat temu szybko zblakła, traciła swoją odporność na uszkodzenia mechaniczne i po prostu rozchodziła się deformując podjazdy. Dziś dom ozdobiony kostką brukową (chociażby położoną na schodach czy tarasie) wygląda imponująco. Mnie osobiście marzy się podjazd, który wykonany został z drobnej kostki (lub całych płyt, złożonych z takich marmurkowych, wręcz witrażowych części). Taki materiał daje nam szansę na uzyskanie niezwykłych efektów – obecnie modne stają się koła, płynne wzory czy złożone z różnych materiałów zawijasy czy wzory.

Jednak zanim doszłoby w moim przypadku do kwestii położenia bruku, minęło by pewnie kilka dziesięcioleci 😉 Jak na razie skupić się trzeba kawalerce, która przecież jest moim domem – nie idealnym, ale pełnym ciepła. I tego się trzymajmy!