Najlepsza włoska kuchnia w Krakowie!

Włoska kuchnia niezmiennie od lat ma szerokie grono zwolenników na całym świecie. Nie ma się co dziwić – w końcu oryginalne smaki, świeże produkty i bogata gama przypraw to coś, co zachęca do jedzenia i wprawia w dobry nastrój.

Cechy kuchni włoskiej

Miłośnicy dobrej kuchni zgodnie przyznają, że kuchnia włoska nie ma sobie równych. Włosi, jak żaden inny naród kochają dobre jedzenie, a posiłki sprowadzane są u nich do rangi uroczystości.

Kuchnia włoska pełnymi garściami czerpie z bogatej palety warzyw i ziół, spośród których niektóre są kojarzone niemal wyłącznie z nią: bazylia, oregano, tymianek czy rozmaryn. Ponadto, kuchnia we Włoszech różni się w zależności od regionu – co innego jada się na północy kraju, inne produkty są popularne z kolei na południu.

Restauracja włoska w Krakowie

Wszyscy odwiedzający Kraków goście mogą poznać włoskie smaki i zakochać się w tej wyjątkowej kuchni, odwiedzając restaurację Da Pietro, zlokalizowaną przy krakowskim rynku głównym.

To miejsce z ponad dwudziestopięcioletnią tradycją i wyjątkowym zamiłowaniem do włoskiej kuchni. Szeroka oferta potraw i pysznych win sprawia, że restauracja jest idealna zarówno na szybkie, rodzinne obiady, jak i dłuższe biesiady z przyjaciółmi. Ciężko znaleźć na mapie Krakowa drugie takie miejsce – nastawione nie tylko na smaczną kuchnię, ale i wyjątkową atmosferę.

Da Pietro oferuje również organizację szkoleń, konferencji i biznesowych lunchów. Nawet najtrudniejsze rozmowy o biznesie mogą stać się przyjemnością w towarzystwie klimatycznych, piwnicznych wnętrz i dobrego jedzenia.

Koneserzy wina z pewnością docenią jego szeroką ofertę, w której znaleźć można zarówno oryginalne włoskie trunki, jak i alkohole ze wszystkich stron świata.

Zobacz też: Restauracja włoska Kraków | DaPietro