Nieruchomości – to tylko w Krakowie

Kraków jest jednym z miast, w którym rynek nieruchomości rozwija się w szybkim tempie. I choć kryzys niedługo dotknie również branżę budowlaną, w ostatnich latach inwestorzy właśnie tu lokowali swoje projekty. Najwięcej nowych budynków powstało w takich dzielnicach jak Ruczaj czy Krowodrza. Napływ nowych mieszkańców oraz rozwijająca się infrastruktura odległych od centrum dzielnic, przyciągała młodych ludzi. Oczywiście najbardziej intratną inwestycją są dla deweloperów apartamenty nad Wisłą oraz mieszkania Kraków centrum. Niestety tu leży problem: nieruchomości, które znajdują się w ścisłym Centrum są sprzedawane niechętnie przez obecnych właścicieli a nie ma miejsca by wznieść nowe budynki.
zachód słońca
Pojawiają się oferty takich nieruchomości jak mieszkania nad Wisłą jednak są to dość rzadkie projekty. Uzyskanie pozwolenia budowlanego w atrakcyjnych turystycznie miejscach i znalezienie odpowiedniej lokalizacji blisko centrum to niełatwe zadanie. Dlatego też jedną z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji pod inwestycje budowlane są Grzegórzki i okolice. Mieszkania Grzegórzki podobnie jak mieszkania Kazimierz są chętnie wybierane przez potencjalnych kupców. Dzielnica ta do niedawna nie była tak zabudowana jak w chwili obecnej. I choć ceny mieszkań w takim miejscu są dość duże, rośnie również konkurencja w tym rejonie, co pozwala znaleźć mieszkanie w nieco niższej cenie.
Nie spotkamy takich nieruchomości jak nowo wybudowane mieszkania Kraków śródmieście. Centrum miasta jest tak ściśle zabudowane, że wybudowanie nowego bloku mieszkalnego byłoby niemożliwe. Również ze względu na przepisy, które nie dopuszczałyby takiej sytuacji. Obecnie możemy mówić o bardzo dużym spadku zainteresowania kupnem mieszkań. Dlatego też inwestorzy decydują się na sprzedaż nieruchomości tańszych niż tych bardziej ekskluzywnych i trudnych do sprzedania.

Szukasz nowych mieszkań w Krakowie? Odwiedź stronę dewelopera – www.fronton.pl