Obrazy i zdjęcia w domu

madonna-galore-million-visions_lStyl wyposażenia domu i mieszkania bardzo często ściśle wiąże się z kolekcją obrazów właściciela. Każdy obraz bowiem powinien zostać odpowiednio oprawiony i przygotowany do ekspozycji. Dlatego biorąc pod uwagę rangę, wartość, a także wiek posiadanych obrazów, wybiera się oprawy, które pasują do nich najbardziej.

Niejednokrotnie otrzymujemy jako pamiątkę obrazy po rodzicach czy dziadkach. Takie obrazy swoje już w życiu przeżyły. Dlatego tym bardziej powinno się bardziej zwrócić uwagę na ich odpowiednią oprawę i zabezpieczenie przed ewentualnymi zniszczeniami. Do obrazów z historią niewątpliwie pasują ramki drewniane: www.nielsen.com.pl, które podkreślą ich wiek, a także wartość. Takie ramy można malować na rożne kolory oraz zabezpieczyć przed szkodliwym działaniem światła, wilgoci czy szkodników takich jak korniki. W tym celu używa się specjalnych preparatów zabezpieczających oraz poprawiających wygląd ram. Jeżeli drewniane ramki nie pasują do wystroju całego wnętrza, do wyboru mamy również ramki aluminiowe, szklane czy kartony passe-partout. Te ostatnie idealnie nadają się do zdjęć, a szczególnie do tworzenia z nich kolarzu. Ale oczywiście nie tylko, mniejsze obrazy i obrazki również ciekawie prezentują się na kartonowych powierzchniach.

Zdjęcia i obrazy stanowią bardzo istotną dekorację naszych wnętrz. Nie tylko zapełniają puste przestrzenie na ścianach, ale również a meblach, czy parapetach. Podobnie, jeżeli obudowa kominka (www.sklep.stoneo.pl) na to pozwala, na nim również bardzo ciekawie wyglądają zdjęcia rodzinne. Kominek znajduje się zwykle w centralnej części domu, dlatego też wszyscy zwracają uwagę na niego w pierwszej kolejności, a co za tym idzie, na zdjęcia również.