Poduszka do karmienia – wygoda dla matki i dziecka

Okres tuż po urodzeniu dziecka jest dla młodych mam bardzo ciężki. Potrzeba nieustannej opieki nad dzieckiem to jedno, a dojść mogą różnego rodzaju problemy. Warto więc ułatwić sobie ten trudny okres wychowania noworodka, a później niemowlęcia.
Do czynności, które zajmują dużo czasu i często są kłopotliwe należy karmienie. W początkowym okresie życia, małe dziecko często domaga się karmienia, a niejednokrotnie zdarza się, że pokarm dziecku nie odpowiada. To sprawia, że czynność karmienia potrafi być uciążliwa zarówno dla matki, jak i dziecka. Szczególnie dla matki w początkowym okresie po porodzie, gdy matka jest wyczerpana fizycznie długim okresem ciąży, samym porodem i natłokiem obowiązków tuż po nim.
Rzeczą, która bardzo ułatwia proces karmienia jest poduszka do karmienia. Jest to specjalnie wyprofilowana poduszka o kształcie zbliżonym do litery u lub c wyglądem przypominająca rogala. Stąd często nazywana jest też rogalem. Użycie takiej poduszki jest wygodne zarówno dla matki, jak i dziecka. Rogal do karmienia sprawia z jednej strony, że dziecko leży wygodnie i w prawidłowej pozycji, a z drugiej matka nie musi trzymać dziecka na odpowiedniej wysokości, lecz dziecko swobodnie leży na poduszce. W ten sposób matka nie przeciąża ramion i czynność karmienia jest mniej męcząca. Poduszka do karmienia jest wielofunkcyjna, może służyć jako leżaczek dla dziecka, a jeśli jest odpowiedniej wielkości matki mogą jej używać dla siebie jako poduszki ciążowej. Poduszki do karmienia dostępne są w wielu rozmiarach i różnych kolorach i wzorach. Są zatem nie tylko funkcjonalne, ale też estetyczne.

Przydatny rogal, poduszkę do karmienia znajdziecie w ofercie sklepu online: szwalniasnow.pl