Podziękowania dla gości komunijnych

Bardzo często szukamy oryginalnego pomysłu na podziękowania dla gości komunijnych, którzy przybyli na ten jakże wyjątkowy dla naszego dziecka oraz nas samych dzień. Doskonałym pomysłem na podziękowania dla gości komunijnych wydaje się być krówki komunijne wraz z spersonalizowaną dedykacją. Krówki komunijne mogą mieć naprawdę różne dedykacje, na przykład ,,Dziękujemy za przybycie, Ania” lub Pierwsza Komunia Święta Antosia 31.05.2019”.

Cukiereczki te możemy rozdać gościom na przykład zaraz po wręczeniu przez nich prezentów dla dziecka, które przystępuje do pierwszej komunii świętej. Takie podziękowania dla gości komunijnych pozwolą nam docenić ich wysiłek włożony w przybycie na uroczystość – zwłaszcza jeżeli pochodzą oni z daleka oraz prezenty jakie ze sobą przywieźli. Pamiętajmy jednak, że przyjmując Pierwszą Komunię Świętą nie chodzi w tym wszystkim tak naprawdę tylko i wyłącznie o prezenty i pieniądze, ale o sam sakrament i możliwość przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca oraz stanie się jeszcze bardziej dzieckiem Bożym.

W czasach naszych babć i dziadków prezenty nie istniały, jedyne na co mogły liczyć dzieci przystępujące do Sakramentu Pierwszej komunii Świętej to pamiątkowy obrazek z imieniem i nazwiskiem dziecka oraz datą przyjęcia sakramentu. Dzisiaj dzieci myślą głównie o prezentach i pieniądzach jakie dostaną, rodzice oraz rodzice chrzestni, ciocie i wujkowie ścigają się wręcz w wyszukiwaniu coraz bardziej wymyślnych oraz drogich prezentów – jakby zapomnieli, że tego właśnie dnia najważniejszym i najpiękniejszym darem dla dzieci pierwszo komunijnych jest możliwość przyjęcia Pana Jezusa do ich serca pod postacią chleba w formie opłatka. Pierwsza Komunia zazwyczaj jest w miesiącu maj.