Pomysły na remont mieszkania

Remont mieszkania to nie jedyna opcja na jego odświeżenie. Czasem wystarczy kilka kosmetycznych poprawek, pomysłowych detali i ozdób, aby wnętrze domu nabrało świeżości i dobrego smaku. Wystrój wnętrz najlepszy jest wtedy, gdy jest oryginalny i niebanalny, a nie okupiony załamaniem domowego budżetu.

Idąc tym tropem, ściany na przykład można odświeżyć unikając ponownego malowania, a ozdabiając je fototapetą lub kawałkiem ozdobnej tkaniny. Te pierwsze sprawdzą się też na frontach mebli kuchennych. W pokoju wypoczynkowym można wymienić obicie kanapy i foteli oraz firany, by całość prezentowała się już zupełnie inaczej.

Nietuzinkowe ozdoby zrobić można z materiałów recyklingowych, samemu, a nie kupując w sklepie. Świeczniki z butelek po winie, półki z drewnianych palet lub doniczki z puszek po warzywach robi się szybko i nie wymagają one dużego nakładu pracy. Miłośnikom samodzielnych przeróbek przydadzą się kolorowe tasiemki, sznurki, mocny klej, farby do szkła oraz drewna i papier ścierny. Z takim wyposażeniem wyczarować można dekoracje w najróżniejszym stylu i wzorze.

Na ciekawe elementy wyposażenia wnętrz można też polować na targach staroci i aukcjach internetowych. Przedmiot z historią i duszą zawsze prezentuje się lepiej niż produkt z lokalnego sklepu z asortymentem budowlanym. Jednak nie zawsze można takie prace wykonać samemu. Tu pomocna może okazać się firma budowlana, która oferuje różne usługi remontowe. Kraków na szczęście może w tym miejscu liczyć na Budorem. Jest to rzetelna firma, z usług której sam korzystałem.

Więcej o nich na: http://www.budorem.com.pl/