Remont czas zacząć

Wiosna i lato to czas remontów. Niestety bardzo często planując remont wykorzystujemy na niego urlop wypoczynkowy w pracy – dlatego też warto wykonać go raz ale bardzo solidnie, tak by mieszkanie w świetnym stanie służyło nam przez lata. Jednym z najważniejszych elementów, który powinniśmy wymienić planując remont są okna. Ten element naszego domu jest najważniejszy. I choć zawsze wydaje nam się, że koszty wymiany okien są zbyt duże, nie warto w ten sposób oszczędzać!

Dobrze dobrane okna sprawią, że zimą zaoszczędzimy! Jeśli budowaliśmy dom kilka, kilkanaście lat temu, wybór okien był znacznie mniejszy. Zazwyczaj dostępne były okna drewniane , niezbyt wygodne w czyszczeniu, nieszczelne i niezbyt estetyczne. Dziś tego typu okna są już znacznie wyższej jakości. Różne rodzaje drewna, rozmaite techniki wykonania oraz nowoczesna produkcja sprawia, że okna z drewna są dziś wyjątkowo szczelne i dobrze wyciszają. Równie dobre są również  okna PCV  – te okna możemy wybierać niemal w dowolnej gamie kolorystycznej są również nieco tańsze niż okna z drewna.

Remont to czas gdy możemy wreszcie wdrożyć nowe pomysły, które sprawią, że nasz dom będzie znacznie bardziej funkcjonalny. Możemy zamówić wszelkie elementy takie jak właśnie okna, balustrady czy daszki o nietypowych wymiarach, które znakomicie pasowałyby do naszego domu. Ślusarka aluminiowa ( w Krakowie polecamy www.okna.fronton.pl)   nie ma dziś w zasadzie żadnych ograniczeń. I choć inwestowanie w większe zlecenia remontowe zawsze jest dla nas bolesne potraktujmy to jako inwestycję w przyszłość – nasz dom to przecież najcenniejsza rzecz i przestrzeń jaką mamy.

Natomiast do wykonania całego remontu polecamy firmę LitBud – Litbud – strona internetowa.

Najlepszym sposobem by zaoszczędzić na remoncie nie jest kupowanie tańszych materiałów, ale wykonanie prac samemu – jeśli jednak nie czujemy się na siłach lepiej zainwestujmy w dobrą ekipę remontową!