Różnego rodzaju ozdoby do domu

Każdy chce, żeby jego mieszkanie było nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale też aby było ono przytulne i ładne. Wystrój wnętrza to kwestia estetyczna, ale nie tylko. Ma też ogromny wpływ na nastrój mieszkańców domu. Ważna jest aranżacja, układ mebli, kolor ścian i oczywiście różnego rodzaju ozdoby.

Najpopularniejszym sposobem na nadanie wnętrzu osobistego charakteru jest wieszanie na ścianach obrazów i zdjęć. Jeżeli zamierzasz udekorować swoje mieszkanie starannie wybranymi obrazami i fotografiami, powinieneś pamiętać jak istotną kwestią jest odpowiednie ich oprawienie. Ramy do obrazów pełnią nie tylko funkcję ochronną – ich wygląd powinien ściśle współgrać z charakterem danego dzieła. Rama jest bowiem dopełnieniem obrazu. Nie powinna być zbyt bogato zdobiona i zbyt ekstrawagancka, żeby nie zdominowała oprawionego w nią obrazu, czy też zdjęcia.

Bardzo modne są obecnie ramy i ramki drewniane. Dzieje się tak dlatego, że drewno jest szlachetnym, pięknym i prostym materiałem. Drewniane ramy pasują do większości wnętrz. Na rynku dekoratorskim znajdziesz ogromny wybór różnego rodzaju drewnianych ram do obrazów. Możesz wybierać między ramami lakierowanymi, rzeźbionymi, pomalowanymi na jakiś kolor… Jednak najpiękniejsze są najprostsze drewniane ramy.

Pamiętaj, im mniej zdobień i dodatków, tym lepiej uwydatnia się uroda materiału jakim jest prawdziwe, naturalne drewno. Jeżeli marzysz o ramach wyjątkowych i ekskluzywnych, idealnym wyborem dla Ciebie będą na przykład ramy wykonane z mahoniu.