Uważaj konsumencie!

Buszując po sklepowych półach w poszukiwaniu wartościowych i zdrowych produktów, należy uważać nie tylko na podróbki, ale przede wszystkim na nieuczciwie wyprodukowane produkty, które często udają coś czym nie są. Dziś na szczęście bardzo głośno mówi się już o tym, jakich składników lepiej unikać i co powinno wzbudzić nasz niepokój, jeśli znajduje się na etykiecie. Problem ten dotyka wszelkiego rodzaju produktów – począwszy od pieczywa czy makaronów przez słodycze, słone przekąski i dania gotowe. Bardzo kontrowersyjne są również same napoje i soki, które w zasadzie powinniśmy omijać szerokim łukiem.

ceBardzo wielu producentów umieszcza na swoich sokach informację o tym, że nie zawierają one konserwantów. Taki sok popsułby się po maksymalnie dwóch dniach od wyprodukowania. Ponadto możemy kupić wiele soków, które nie zawierają cukru. Mają w sobie coś znacznie gorszego. Aspartam to najczęściej używany słodzik spożywczy, który może w nadmiarze bardzo poważnie szkodzić. U dzieci powoduje nadpobudliwość, problemy z koncentracją oraz nietolerancję ze strony układu pokarmowego.

Jeśli chcemy by nasze dziecko odżywiało się zdrowo – piło soki i jadło owoce, lepiej przygotujmy je sami! Wyciskarki do owoców jakie dostępne są w sklepach pozwolą nam niewielkim nakładem pracy przyrządzić pyszny, świeży i naturalny sok.  Wyciskarki do cytrusów takie jak zumex czy zumoval są nowoczesnymi sprzętami, które pozwalają bardzo efektywnie wyciskać sok nie powodując dużych zabrudzeń. Szklanka soku do śniadania nie musi być przecież sztuczna i niezdrowa!

Uważajmy na wszelkie napisu na etykietach produktów spożywczych. Czasem producenci oszukują nas dodając na przykład kurkumę zamiast jajek do makaronu, by nadać im piękny kolor. Dopóki jednak nie mamy do czynienia z chemią możemy być spokojni – gorzej jeśli na etykiecie widnieją same „E”.

REKLAMA: elektrodom.info – lampy wiszące, łazienkowe, kryształowe  – dla Twojego domu

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *