W biurze jak w domu

Wiele osób wyobraża sobie, że projektowanie wnętrz związane jest jedynie z artystycznym zagospodarowaniem domu lub mieszkania. Z takim dobraniem barw, aby ożywiały lub tonowały atmosferę, nadając odpowiedniego nastroju całemu wystrojowi. Albo z takim dobraniem mebli i ozdób, aby uzewnętrzniały pragnienia i potrzeby właścicieli, zamieniając szary zakątek w coś tylko dla nich, odzwierciedlający ich usposobienie i gust.

Choć to potoczne wyobrażenie jest poprawne i można znaleźć wiele dowodów na potwierdzenie tej teorii, to architektura wnętrz nie ogranicza się jedynie do tej konkretnej przestrzeni. Przytulny zakątek można urządzić w każdym miejscu użytkowanym przez człowieka. Może to być poczekalnia, gabinet czy biuro, w którym pracownicy administracyjni spędzają jedną trzecią doby.

Nie ma żadnej reguły narzucającej, co może podlegać zaprojektowaniu przez architekta. Ważne, żeby było to miejsce, które pragniemy zamienić w naszą oazę spokoju i odprężenia, przestrzeń będącą naszą wizytówką, odzwierciedleniem naszej osobowości bądź podejścia do zawodu. Ma ono przedstawiać konkretne wartości, jakie pragniemy zaprezentować naszym gościom.

W biznesie szczególnie ważne są pozory i pierwsze wrażenie, jakie przyjdzie do głowy klienta. Dlatego miejsce pracy musi być odpowiednio zaprojektowane, przystosowane do standardów obowiązujących w danej branży. Biuro lub gabinet pełnią formę nieformalnej wizytówki – w zależności od tego, jakie przesłanie przedstawią, takie może być nastawianie klienta wobec nas i naszych wspólnych interesów.

Sprawdź najnowsze projekty wnętrz od APP Proste Wnętrze Kraków na:
http://www.prostewnetrze.pl/