Wyprawka dla malucha – dlaczego wybrać kokon niemowlęcy?

Przyszłe mamusie, spodziewające się niemowlaka mają bardzo trudne zadanie. Zwłaszcza jeśli jest to ich pierwsze dziecko i nie posiadają jeszcze doświadczenia. Skompletowanie wyprawki dla malucha jet nie lada wyzwaniem, Tym bardziej, że produktów, które prezentowane są jako niezbędne jest naprawdę mnóstwo.

Ubranka, gadżety, kosmetyki, pieluszki, butelki, smoczki, kocyki, rożki. Można mnożyć i mnożyć produkty, a przyszła mama i tak jest delikatnie mówiąc zdezorientowana. Warto popytać nasze koleżanki, które już są mamami, z pewnością poradzą na co warto wydawać pieniądze, co faktycznie się przyda. Wiele z nich poleca kokon niemowlęcy , zwłaszcza kokon niemowlęcy minky. Jest to rodzaj przenośnego gniazdka lub otulacza, taki kokon niemowlęcy służy jako tak zwane posłanie dla naszego malucha.

Posiada specjalne ograniczniki, wykonane z tkaniny, które zabezpieczają dziecko przed sturlaniem się lub wypadnięciem i uderzeniem się. Sprawia, że dziecko czuje się bezpiecznie i przytulnie, optymalne ograniczenie jego przestrzeni przypomina dziecku przytulne warunki w brzuchu mamy, sprawia, że niemowlę czuje się bezpiecznie i słodko śpi. kokon niemowlęcy jest stosowany przez rodziców, którzy chcą spać razem z dzieckiem. Przenoszą niemowlę z kokonem do swojego łózka. Ponieważ kokon niemowlęcy minky posiada swego rodzaju ścianki chroni naszego maluszka przed przygnieceniem.

Stosując taki kokon rodzicie śpią spokojnie, nie obawiając się, że wyrządzą maluchowi krzywdę. Kokon niemowlęcy minky spełnia też inne praktyczne funkcje. Może służyć do przewijania malucha i dbania o jego higienę. Taki kokon niemowlęcy minky może być pierwszą, niewielką matą służącą do zabawy. Taki gadżet przyda się zwłaszcza rodzicom, którzy dużo podróżują. Świetnie sprawdzi się, w podróży, bo jest wielofunkcyjny, a jednocześnie nie zabiera dużo miejsca.