Zdrowotne właściwości liści konopnych

Liście konopi wykorzystuje się do produkcji herbaty konopnej cannavest, oleju konopnego, te produkty mają działanie lecznicze. Zioło to jest nielegalne, w Polsce zakazane jest jej używanie.

Konopie medyczne mają wiele właściwości leczniczych, łagodzą ból związany ze stwardnieniem rozsianym, pobudzają apetyt u chorych na  AIDS. Lek z konopi znany był już w drugim tysiącleciu przed naszą erą w Indiach i Chinach. Np. Nasiona w formie pasty były stosowane przeciwzapalnie, również jako środek przeczyszczający. Olej z nasion używano jako odżywkę do włosów. Teraz również wykorzystywany jest do produkcji kosmetyków. Kosmetyki konopne utrzymują  skórę w dobrej kondycji, przeciwdziałają starzeniu się jej. Uelastyczniają naskórek, tworzą warstwę ochronną. Olej z nasion konopnych ma właściwości zdrowotne, reguluje wydzielanie łojotoku, dlatego nadaje się do pielęgnacji każdej cery, tłustej czy np. suchej. Skórę suchą nawilża, nadaje się również do cery zniszczonej, wrażliwej i dojrzałej.

Odżywia również włosy i paznokcie. Można np. wykonać maskę na włosy, nałożyć łyżkę oleju konopnego na umyte włosy i pozostawić na trzydzieści minut, później dokładnie zmyć tą odżywkę. Niektóre osoby dodają tego oleju np. do szamponów, robią również z niego domowe kremy. Olej konopny wykorzystywany jest do produkcji mydeł, szamponów, balsamów. Stosowany jest do produkcji kosmetyków dla dzieci.